| princess_1786 a întrebat:

Am fot la mare si mi-au aparut niste pete pe piele, m`am cojit si foarte rau pe spate, decolteu si abdomen as vrea sa stiu daca este indicat sa ma dau cu o crema sau daca trebuie sa stau la soare sa mi se acopere petele, in momentul de fata nu ma mai cojesc dar mi`e frica sa nu`mi ramana petele.

10 răspunsuri:
| bianca9422 a răspuns:

Tu iti dai seama ca poti face cancer de piele?
inainte sa stai la soare pana ai ajuns aici ai auzit de protectie solara adecvata fototipului tau?

logic ca acum nu trebuie sa te mai expui la soare!
din contra trebuie sa te feresti si sa vizitezi un dermatolog.

incearca sa nu folosesti tot felul ce creme din comert, parfumuri etc inainte de vizita la dermatolog

ai mai multa grija de sanatatea ta! conteaza!

| VaD a răspuns:

Petele sunt de la soare, si ti vor disparea cu timpul, pielea se va uniformiza.Da te cu o crema mai buna pentru a ti hidrata piela si data viitoare cand te expui la soare ai grija sa ti dai cu o crema cu factor de protectie ridicat.

| princess_1786 explică:

In momentul de fata nu ma mai cojesc, doar mi-au ramas petele, o culoare mai deschisa decat pielea mea bronzata.

| crissa_2815 a răspuns:

Poate se duce bronzul,in fine,cel mai indicat ar fi, sa nu faci vreo prostie si sa iti dai cu cine stie ce, cu timpul o sa treacahappy

| Alexandru_5661 a răspuns:

Mergi la doctor ca nu poti sti de la ce sunt petele.
Adica daca te-ai expus la soare prea mult sau de la altceva.

| Raamonikaa a răspuns:

Indicat ar fi sa te feresti de soare. Foloseste creme de corp hidratante, eventual cu musetel sau galbenele sau aloe vera, daca gasesti.

| Mirela a răspuns:

Pai da-te cu crema sa nu mai ai bubite de alea care se sparg iar apoi sa te cojesti.in nici un caz nu sta la soare.

| roxanik_6709 a răspuns:

Depinde. Daca sunt pete rosi, inseamna ca ai vreo alergie la ceva, ori ai pielea sensibila la soare.

| Roxyuy a răspuns:

Da-te cu crema si nu mai sta deocamdata la soare.

| MIKAEEL a răspuns:

Cel mai bine ar fi, in prima instanta, sa stai in casa si sa faci bai, fara prea multe parfumuri si alte substante iritante, si sa te dai cu crema hidratanta. Daca nu dispar, du-te la doctor.