| Gandacica a întrebat:

sad. as vrea sa va pun si eu cateva intrebari in legatura cu parul`

1.Eu ma spal odata la 2 zile pe cap.are ceva? [eu nu suport sa stau mai mult de 2 zile fara sa il spal]

2.De curand m`am tuns si nu imi place deloccrying, am inteles ca uleiul de ricin ajuta la cresterea parului.
-Are ceva daca il folosesc odata la 2 zile? stau cu el in jur de o ora si dupa il spal.imi creste mai repede asa? [daca nu spuneti-mi voi ce ar trebiu sa faccrying]
-Eu vreau sa il fac sa creasca mai repede.am inteles ca parul creste 1cm pe luna, dar as mai vrea ceva care sa grabeasca cresterea lui [la un pret mai mic adica sub 30 leibig grinbig grin]

3.Eu nu ma spal cu un singur sampon...adica azi ma spal cu unu` peste 2 zile cu acelasi peste inca 2 zile cu altu` si tot asabig grin. afecteaza? [daca da spuneti-mi ce sampon ar trebui sa folosesc. unu stabil]. aa si vreau sa va mai spun ca mie mi se ingrasa foarte repede parul. de aia il si spal asa des. ce ar trebui sa facsad?

Imi pare raw ca am pus atatea intrebari dar. vreau si eu sa stiu mai multesad. si imi pare raw ca am facut "titamai compunerea". vreau putin ajutor

Dau voturi la toti si fundita la cel/cea care ma ajutabig grin

Răspuns Câştigător
| adinakaty a răspuns:

Nu stiu ce sa spun, dar rau nu este ca te speli la doua zile pentru ca asa il spal si eu dar nu cred ca e bine sa schimbi cate un sampon de fioecare data cand te speli pentru ca asa nu iti poti da seama ce fel de sampon accepta parul tau.In primul rand trebuie sa folosesti un sampon pentru par gras iar daca folosesti balsam sa nu il aplici niciodata de la radacina parului ci doar pe lungimea lui.eu spre exemplu ma spal cu panten full and stick, e cel cu eticheta neagra, iar ca balsam folosesc masca de par cu lapte de la kallos.eu sunt multumita si ti le recomand

7 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Buna. 1. eu zic ca e cam des, 2. eu zic ca sa te placi tu pe tine asa cum esti, vei vedea atunci ca si altii te plac mai mult, 3. este mai bine sa iti obisnuiesti pielea capului si parul cu un sampon, atunci ar trebui sa se ingrase mai greu dupa ce te speli.
O alta problema, ai grija cu alimentatia, ca si asta influenteaza calitatea parului (pe langa faptul major, ca iti influenteaza calitatea vietii). thinking

| Teuta8941 a răspuns:

1. Nu are nimic daca il speli des, dar depinde si de parul tau. Daca e uscat, spala-l mai rar. Daca e gras, spala-te destul de des.
2. Timpul le rezolva pe toate rolling on the floor.
3. Daca parul tau e mai gras, spala-l pe la vreo 2 zile. Eu una ma spal cu Clean&Clear, cu aroma mentolata si e eficient. Miroase frumos, si iti reimprospateaza narile rolling on the floor. Multi functional smug.

| SensiBlu a răspuns:

Cu cat il speli mai des cu atat ti se ingrasa mai repede incearca sa te speli macar odata la 3 zile apoi sa incerci sa te speli mai rar. stiu ca nu suporti sa staic u parul "murdar" dar daca o sa il speli mai rar excesul de sebumm o sa se mai regleze si nu o sa mai fie nevoie sa il speli odata la 2 zilehappy succes!

| Gandacica explică:

As mai vrea si alte raspunsuri va rogbig grinpuppy dog eyes

si multumesc frumos celor care au raspuns o sa tin cont de sfaturi si o sa ma mai gandesc cui ii dau funditahee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa te speli pe par la 3 zile totusi. :D http://scurt.eu/76

| ioana0102 a răspuns:

1. Daca parul tau a inceput sa cada incearca sa-l speli din 5 in 5 zile.
2. Uleiul de ricin este foarte bun... dar dupa folosire clatesteti parul cu putina apa. Utilizeaza uleiiul de 2-3 ori pe saptamana.
3.In legatura cu samponul pentru regenerarea parului foloseste Syoss...Este foarte eficient.
4.In legatura cu tunsoarea ...Incearca mai multe stiluri de coafuri, insa ai grija sa-ti lasi parul sa respire este foarte important sa repire pentru o crestere mai rapida...
Mult Succes! Sper sa te ajute sfaturile mele :-D

| guesswho_3470 a răspuns:

Referitor la prima intrebare. pai cam are ceva. incearca sa-l speli la 3 zile o saptamana, apoi la 4 zile inca o saptamana si o sa vezi ca nu o sa se mai ingrase. Incearca sa-l "pacalesti". Asa bun. in legatura cu uleiul de ricin nu stiu ce sa spun despre par ca habar nu am laughing eu il foloseam pentru alungirea genelor si pentru ca sa nu mi se mai exfolieze unghiile. Dar m-am lasat curand ca nu aveam rabdarea necesara. A. si inca o problema la tine. samponul de schimba o data la 6 luni. Te sfatuiesc Clear cu bulinuta mov sau Syoss cu bulinuta portocalie. Mult succes!