| LolitaLo a întrebat:

Am incercat sa imi provoc voma, dar nu am putut. Cum pot sa fac sa vomit? Mi-am bagat 2 degete pe gat da nu imi vine...

17 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Buna!
Daca vrei sa slabesti asa sa stii ca iti distrugi stomacul si in plus iti dai peste cap toatal digestia. Daca vrei sa slabesti, fa sport. Daca nu mananci sau vomiti ce ai mancat o sa elimini grasimea din muschii mai intai si astfel iti scazi foarte mult masa musculara, lasand grasimea de sub piele sa stea bine mersi la locul ei. E treaba ta daca vrei sa slabesti vomitand dar o sa te deshidratezi si mai tarziu o sa regreti.

| BubuLina999 a răspuns:

Amesteca ulei cu zahar ...eu numai cand miros ma apuca nebunealalaughing

| Dyingfetus a răspuns:

Vrei sa slabesti? Si eu, dar mai bine nu incepi sa faci asta. Crede-ma, nu te poti oprii dupa si cazi in bulimie. Vorbesc din experienta.

| Mangustă a răspuns:

Apa cu sare, am baut din greseala si nu am mai iesit din baie ceva timp.
Acum sa fac pe lupu moralist si sa-ti zic ca asta aduce a bulimie a anorexicilor. E doar ideea incontrolabila de a manca mult sau la intervale dese, apoi pacientul are tendinta de a-si provoca vomatul, de a lua laxative si de a practica, in restul timpului, un regim sever cu scopul de a evita luarea in greutate. In cazurile cele mai grave, accesele bulimice insotite de vomitare provocata pot antrena o deshidratare si o pierdere de potasiu (care se manifesta prin stare de slabiciune si prin crampe), leziuni esofagiene si dentare provocate de aciditatea lichidului gastric.
Am avut si eu faze, cred ca mai mult pe plan psihic, ceva obsesie si inca nu stiu cum sa scap de ea.

| MaDeclarFan a răspuns:

Vrei sa devi un schelet umblator? Daca faci asta in mod repetat, devine un obicei (prost) si vei ajunge intr-o stare foarte proasta.Preferi sa faci asta si sa iti petreci apoi timpul in spital in loc sa iti petreci acum timpul la o sala de sport si sa slabesti sanatos?

| buruianadariaadriana a răspuns (pentru MaDeclarFan):

Nu stiu, vad ca ea vrea sa se slabeasca, eu de exemplu, nu vreau sa slabesc, eu vreau sa gasesc ceva care sa ma ajute sa induc voma oentru a scapa de greata

| denisa123456 a răspuns:

Nu ii faci bine organismului tau vomitand tot timpul.

| MyPassion a răspuns:

Dar de ce vrei sa vomiti?happy

| Suntdoareu2013 a răspuns:

Buna nu iti provoca voma ca sa slabesti mai bine du-te la sala de fitness, mananca sanatos, bea apa nu suc si NU manca de la Fast Food! Bafta la slabit!

| LolitaLo explică:

Ca sa slabesc.

| cristinasotir a răspuns (pentru LolitaLo):

Nu e bine sa folosesti metode din acestea pentru a slabi. exista multe cure de slabire eficiente. de exemplu: http://www.unica.ro/......6937.html. sper ca te-am ajutat.

| WR104 a răspuns (pentru LolitaLo):

Nu conteaza daca vomiti, tot o sa te ingrasi, mai bine nu mai manca deloc.
Succes!

| lolita15 a răspuns:

Pai... de obicei, eu:
1. beau multa apa
2. ma abtin de la ragait
3. vomit

| DaSh4You a răspuns:

Uita-te la Pariu Cu Frica cand mananca mortaciuni si scarbosenii happy

| wewewewe a răspuns:

Miroase ceva urat sa-u uitete la cineva care vomita

| MirunaSalvatore a răspuns:

Incearca sa iti bati 3 degete pe gat langa omusor si sa atingi sus de mai multe ori.

| mar1acr1st1na a răspuns:

Bea apa calie