| OpreaMihai a întrebat:

va rog sa ma ajutati va rog, acum ceva timp m-am culcat timp de o saptaman dupa ora 2 noaptea, eu nu eram obisnuit sa ma culc la ora aia, eu de obicei ma culcam la ora 11 maxim, dupa aceea a venit o zi in care mi-a venit sa vomit toata noaptea, pana in spre dimineata pe la 6, atunci am adormit si eu, si din seara aceea cand mi-a venit sa vomit toata noaptea, uratoarele serii mi-a fost la fel, pana in prezent... imi vine sa vomit toata noaptea, chiar si acum in momentu asta la 12 imi vine sa vomit, am luat niste pastile antivoma. fara succes, dar chestia este ca doar imi vine sa vomit, nu vomit. acu 2 serii am incercat chiar sa vomit sa scap o data, dar n-am reusit, am supt lamaie, am baut zeama de varza, nimic, farmacista care mi-a dat pastilele anti voma (i-am explicat ce mi se intampla), mi-a zis ca am ficatu obosit... dar ce legatura are ficatu cu voma? si cum scap de starea asta? HEEELP VA ROOG

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Razvanp69 a răspuns:

Ceea ce ai tu se numeste criza biliara. Ficatul produce in exces bila care se varsa in stomac. Bila ajuta la digerarea alimentelor. Momentan iti trebuie un regim cat mai dietetic si cat mai sarac in grasimi si de asemenea maitrebuie sa eviti orice fel de abuz alimentar. Citeste mai mult aici http://www.sfatulmedicului.ro/......ament_8979

| OpreaMihai explică (pentru Razvanp69):

Multumesc mult, funda

1 răspuns: