| Muzză a întrebat:

Am incercat sa-mi iau 'mustacioara' cu benzi depilatoare.

Odata am facut o iritatie urata, dar care a trecut in 3 zile.

A doua oara, am facut iar iritatie, dar nu stiu cum m.am zgariat acolo, si a durat putin mai mult. Iar acum s. a prelungit la vreo 3 saptamani, am un fel de pata rosie, nu durereroasa, dar inestetica. Mama spune ca s. a facut asa pentru ca am incercat s. o ascund cu fond de ten.

Ce pot face, ceva ce funtioneaza la sigur?

2 răspunsuri:
| BruneTTe a răspuns:

Stiu la ce te referi. Pentru ca ai pielea foarte sensibila, cand ai tras de benzi ai luat si un strat foarte subtire de piele de la suprafata. Acum pielea se reface si e un pic ingrosata nu? Pune muulta crema hidratanta [ ca o masca ] pe locul acela sau miere. Mierea e chiar foarte buna. Fondul de ten sigur nu ti-a facut rauhee hee Nu avea cum.

| andreeadragutza22 a răspuns:

Poi nu stiu poate e ceva prin interior. sau poate si de la fond de ten...thinking am patit si eu iritaii sad si ma deranja o sa iti treaca ai sa vezi odata m-am zgariat si la fel am patit si o tinut mult si dupa cateva saptamani m iso inrosit iar supa inca o saptamana incepea sa treaca incearca nsite creme o sa isi revie o sa vezi! foonda?big grin