| AnnyXD a întrebat:

Buna :* Ieri mi-am dat mustata jos cu ceara adica cu benzi reci si era prima oara si am facut o iritatie de toata frumusetea sunt rosie tare in poza aceea ma dau de dimineata cu crema de galbenele si azi am evitat sa ma dau cu fond de ten pe zona iritata. Vreau si eu sa stiu cu ce sa ma mai dau pentru ca sunt tot rosie si nu mi-a trecut deloc de aseara, crema ceva de la farmacie sau ceva preparat in casa dar sa fie de folos. Dau funda la cel mai bun raspuns:3

3 răspunsuri:
| Biancaalone a răspuns:

Mai,esti sigura ca roseata aia nu se datoreaza cerii neindepartate de pe fata ta?! Daca nu, e normal sa ti se faca asa daca e prima data.Foloseste si tu o crema de galbenele, chiar si ulei de galbenele pentru calmarea iritatiilor!

| AnnyXD explică (pentru Biancaalone):

Ceara am indepartato cu servetel umed. Si e roseata si ititatie ca ma ustura.

| Biancaalone a răspuns (pentru AnnyXD):

Inseamna ca te-ai iritat si ca trebuie sa aplici un unguent pentru a calma iritatia!