| Ally.Bee ♀ a întrebat:

Aseara mama m-a facut pe picioare cu benzi depilatoare. Totul ok pana intr-un punct. Cand a ajuns la partea aia din spatele genunchiului, unde am pielea mai sensibila, cand a tras banda, mi s-a spart un vas de sange. Atunci mama a pus gheata, sa nu se intinda prea mult sangele pe picior, dar tot a ramas o pata inestetica, si intrebarea mea e urmatoarea : ce as putea face sa treaca mai repede pata aceea sau nu stiu... orice altceva pentru a disparea definitiv, avand in vedere ca eu maine plec la munte... si se vede foarte urat! Astept raspunsurile voastre! Multumesc frumos!

Alexa.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Continuă cu comprese foarte reci, sângele se va absorbi în țesut. Trece în 7-10 zile. Asta este.
Maschează cu un pic de fond de ten dacă ai o anumită ținută vestimentară care scoate la vedere acest impediment temporar.
Pa, pa.

| Zenithf a răspuns:

Stii vorba aceea: "baba sufera la frumusete"? Mi se pare cea mai mare tampenie. Alta data incearca cu perhidrol, sa faci parul sa nu se mai vada. Pentru vanatai, foloseste gheata si masaj ca sa se traga mai repede. Grija cu masajul, sa nu spargi alt vas de sange din exces de zel. Pentru masaj foloseste crema de galbenele sau alta crema, preferabil cu produse naturale.

| Minnie a răspuns:

Mai repede? Incearca spray sau crema cu propolis.Vindeca mai repede ca crema cu galbenele.Sau incearca crema cu echinaceea.Sanatate

| xjustfearless a răspuns:

Du-te la farmacie, acolo iti va da niste unguente sau nu stiu, daca e rau si curge incontinuu du-te la doctor.

| eluboy13 a răspuns:

Biata de tine cryingimi pare rau.crying. este ceva spray care cicatrizeaza.happy