| 0PopaPorno a întrebat:

Am intrat pe un site la niste papuci si scria ca are marimi 8, 8.5,9.5 si 10. ce marimi is astea?

4 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Marimi americane. Si, parca si in Marea Britanie tot din astea se folosesc. Vezi ca, pe unele site-uri de boarfe si ciubote exista tabele de corespondenta intre diverse marimi.

| MalleusMaleficarum a răspuns:

Mărimi americane.
Uite un tabel pentru ţoale şi încălţăminte:
http://www.fashion-411.com/Size_Conversions.htm

| cooldreams a răspuns:

8 = 42
8, 5 = 43
9 = 44
PS: Asta e valabil pentru incaltamintea de barbati. big grin
PSS: Marimile pe care le-ai scris tu le-am considerat ca fiind din SUA.

| FlyingFox a răspuns:

Stiu ca marimea 7 corespunde marimii 38-39. dupa asta te poti orienta cu celelalte