| ciresepeetno a întrebat:

Am la unghia mica de la picior un colt de 2-3 ani care pe parcursul iernii nu se desprinde dar vara incepe sa se desprinda si este foarte dureros.Este un amestec de unghie cu carne si dupa ce cade creste altul la loc.Imi puteti da niste sfaturi cum sa il indepartez fara a ma durea?

3 răspunsuri:
| passenger a răspuns:

Mancam straight face Ma rog...
Taiel cu foarfeca, dupa care da cu mult spirt (sau parfum). Incearca sa-i dai unghiei o forma rotunda!

| 9AlExAnDrA97 a răspuns:

Parerea mea intereseaza-te si du-te la un doctor care probabil iti va scoate unghia sau doar coltul nu pierde timpul du-te si trateazate

| sanda_9766 a răspuns:

Taiel cu farfica dar atent