| PRoMeTHeUM a întrebat:

Am o mica-mare problema:
Ieri ma durea putin unghia, de la un colt si n am mai rezistat. am luat o unghiera si fara sa vreau mentionez ca am taiat un pic cam mult din unghie nu doar coltul (un sfert). Cam in cat timp imi va creste la loc unghia? Este extrasa cam 1 centimetru si mor de durere sad

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cateva saptamani ( 3-5 ), dar depinde si de corpul tau. Nu la toti ne cresc la fel unghiile si parul de ex. Pana atunci incearca sa nu fortezi degetul respectiv si poti purta prima saptamana un bandaj pe acel deget. E nasol sa o dai in complicatii de genul puroi sau altele din cauza ca acea suprafata nu are rezistenta mare.