| ViseInCulori a întrebat:

Am multe cosuri...pe spatestraight face... dupa ce le strang raman urme f urate si am auzit ca, crema de galbenele este folositoare. Dar vreau o crema care sa stopeze aparitia cosurilor, aveti vreo sugestie?

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Pe zona afectată dă-i cu un tonic antiseptic și apoi cu ajutorul unui bețișor de urechi aplici tinctură de propolis, reduce inflamația și vindecă fără urme.
Cauza poate fi o infecție a pielii sau pubertate! Trebuie să ai un pic de răbdare.
Sănătate.
Pa, pa.

8 răspunsuri:
| DeeaLove08 a răspuns:

Eu folosesc pentru coșurile de pe fata crema de galbenele cu propolis( de la dr.boici) și este foarte buna! http://t3.gstatic.com/......tp?/images eu am luat de la farmacie cu 3, 5 lei.

| elena a răspuns:

Corect, ar fi asa: dermatolog-analize de laborator din zona infectata-tratament in urma atibiogramei. Poate fi o cauza interna sau de contact, asa ca, mai intai trebuie depistata cauza. Poate, vei reusi sa le stopezi pentru un timp cu diverse produse antiacneice, dar, de preferat este sa afli, mai intai, cauza aparitiei lor.

| freehugs a răspuns:

Eu am scapat de ele cu Zynerit si cu sapun cu sulf in doar 2 luni cam asawinking
Daca vrei sa stii mai multe da-mi mesaj pe privat

| lolly_3072 a răspuns:

Da si eu ma dau cu crema de galbenele zilnic si pot sa zic ca am scapat de piele uscata si cosuri.nici macar unu.winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In sephora gasesti gama Clinique, cu sapunul si crema scapi de cosuri, adauga si un antibiotic si esti"curat"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://night-club.ablog.ro/2006-08-11/cum-sa-scapi-de-acnee-cosuri.html Aici scrie cum poţi scăpa de ele. Îţi mai spun să nu îţi mai strângi coşurile, pentru că îţi rămân semne urâte. Sper să îmi dai fundă...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hello!happy
Si eu sunt in aceeasi situatie cu tine!
Uite ce-ti propun(in cativa pasi):
=>deci tot ce e scris aici am facut si eu si milioane de adolescenti cu cosuri, si a mers!

| Jasmine_2772 a răspuns:

Pai e una pe nume reviken poate te va ajuta:*