| TangerineP a întrebat:

Am nasul un pic cam mare si drept)cum se poate de mascat acest defect? o tunsoare sau machiaj

5 răspunsuri:
| kiss a răspuns:

Joc de umbre :-d
partea superioara trebuie sa fie usor mai deschisa ca nuanta, iar partile laterale mai inchise, poti folosi pudra, iluminator, foarte simplu.
sau poti accentua machiajul ochilor, astfel vor iesi acestia in evidenta si nu nasul.
stiu cum e, cum te simti, am trecut prin asta si eu. eram super complexata, mi se parea ca toti au nasuri dragute numai eu nu, nu cred ca era vreo persoana careia sa nu ii studiez nasucul :-d. am depasit faza asta cu nasul, stii ca noi fetele nu o sa fim niciodata multumite de felul in care aratam insa trebuie sa invatam sa ne acceptam asa si sa ne simtim bine in pielea noastra.
cam asta este ce stiu eu in materie de nasuci, umbre, creezi o usoara umbra pe partile laterale. mult noroc

| bya2011 a răspuns:

Si eu am aceasta problema...dar sincer o privesc cu ingnoranta... nu te simtii complexata, cu totii suntem unici si diferiti. Sunt sigura ca te poate avantaja o tunsoare bob, si pentru a masca acest "defect" si mai mult poti folosi fond de ten sau pudra putin mai deschisa decat tenul tau.big grin:X sper ca ti-am fost de ajutor

| Suspect03 a răspuns:

Operatie estetica sau daca nu obisnuieste-te cu iedeea big grin. Funda te rog happy.

| Katline a răspuns:

Din contra iti trebuie fond de ten mai inchis si in niciun caz mai deschis findca mareste simai mult. Oricum nu ar trebui sa te simti complexata.
secretul este ca lumea te vede asa cum te vezi tu.
Deci simte-te frumoasa findca stiu sigur ca esti
fiecare dintre noi e frumos in felul sau.
Daca am fi perfecti viata nu ar mai avea farmec.
Referitor la problema ta, daca chiar vrei sa il maschezi, da-te cu fond de ten mai inchis.

Mult succes, iubita, ai grija de tine:*

| aannoonniimm12 a răspuns:

Iti dau un sfat...nu te rusina de nasul tauhappy Fii tu insati.si eu am nasul un pic mare dar nu imi este rusine. Gandeste.te asa esti mai originala.nu iti fie rusine. happy:*