| naopaffy a întrebat:

Am nevoie de ajutor daca cineva stie cum imi pot deschide putin parul la culoare sunt satena. si nu stiu cum pot s-all deschid la culoare prin cai naturale daca stie cineva va rog frumos ajutati-ma, apropo am gasit niste raspunsuri gen:"ceai concentrat de musetel sau zeama de lamaie" acestea functioneaza? va multumesc

5 răspunsuri:
| Aηηy a răspuns:

Cumpara sampoane care contin musetel :X sau daca nu fierbe musetelul in apa si toarna`l pe parul de`abia spalat apoi clateste`te. Dupa 4-5 spalari o sa dea rezultate. P. S si eu vreau sa`mi deschid parul sunt satena si sper sa dea rezultate. mi-am cumparat azi un sampon de la Garnier Naturals contine musetel si miere. Bafta!

| Fvn a răspuns:

Zeama de lamaie functioneaza. Crede-ma, stiu.hee hee

| candycarrie a răspuns:

Dupa ce te speli pe cap limpezeste'te cu 1 litru sau 2 litri de ceai de musetel masandu'ti usor scalpul>big grin

| Noname_6326 a răspuns:

Daca ai parul saten sau blond, poti aplica ceai de musetel sau suc de lamaie. Dupa ce ai spalat parul, clateste cu o solutie pregatita din 200 ml de apa si sucul de la o lamaie. Lasa 15 minute pe par si apoi spala cu apa curata. Ceaiul de musetel se pregateste din 10 pliculete de ceai la 500 ml de apa. Amesteca cu cateva picaturi de suc de lamaie si aplica pe parul curat.
Poti incerca si 6 linguri de suc de lamaie la 250 ml sampon si cand te speli il lasi sa actioneze 20 min. De preferat ar fi sa il bagi la frigider inainte de folosinta.
Sau asa:Ia 2-3 linguri de ulei de masline, adauga sucul de la jumatate de lamaie, aplica continutul pe intreaga suprafata capilara si stai in soare circa 30 de minute.

Da functioneazahappy Nu se observa dupa prima incercare, poate foarte putin. dar dupa cateva folosiri se va cunoaste foarte binehappy.

| iulianapusii a răspuns:

Pey poti cu un violet pentru ca si eu folosesc aceeasi culoare si este super ca si eu sunt satena si nu folosesc vopsea adevarata sampon si sincer se vede marfa rau de tot incearca si ai sa vezi