| XCamiX a întrebat:

AM NEVOIE DE MARE AJUTOR! Mi-am dat piercing in buric acum 10 zile. Nu ma doare decat daca apas pe el...problema este ca s-a inrosit din a3a zi si curge un lichid galbui din el...mi-am cumparat crema speciala dar vad ca nu s-a ameliorat roseata. Trebuie sa imi fac griji?

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ai făcut infecție.
Scoate piercing-ul, aplică Betadină și apoi praf de sulfamidă. Toaletezi zona dimineața și seara, 72 de ore.
Pa, pa.

| xClementine a răspuns:

Cel mai probabil s-a infectat. Am patit si eu asa, mi-am bagat o tinta in urechi, n-am reusit decat s-o scot cu un patent. laughing Asta-i alta poveste. Pai deocamdata nu te stresa, asa e la inceput, iti curge puroi si-apoi o sa-si revina. Indicat ar fi sa continui sa te dai cu crema aia speciala, si daca tot nu dispare in cateva saptamani, mergi la un doctor.

| Dianatips a răspuns:

Crema de gălbenele e bună doar la tatuaje.
Lichidul acela gălbui e de fapt puroi.
Cumpără de la farmacie Kanamicină iar dacă nu trece, Bepanten.
Doamne fereşte să pui spirt...în caz că n-ai pus deja...
Spirtul pe rană deschisă duce la puroi.
Ca să cureţi zona foloseşte un beţişor de urechi îmbibat cu apă oxigenată, nimic mai mult.

| Prince_Amir_1995 a răspuns:

Foloseste crema de galbenele si daca se invineteste in acea zona te-ai infectat si trebuie sa te duci la medic.

| Deniiidk a răspuns:

Cam da..pai ar fi indicat sa mergi la doctor!

| Deniiidk a răspuns:

Cam da..pai ar fi indicat sa mergi la doctor! Sigur este o infectie!

| TheAngelInPink a răspuns:

Cred ca da... Fara suparare.straight face Du-te la medic! big grin