| Katherineeeeeeee a întrebat:

Am nevoie de niste sfauri din partea fetelor...
cum as putea sa imi deschid culoarea parului dar fara vopsea?

3 răspunsuri:
| Sara2 a răspuns:

Nu reusesti draga
lamaia si ceaiul de musetel sunt doar povesti
uneori nu iese nici cu vopsea deoarece pentru deschidere trebuie pudra dar cu musetel
deci nu, sorry de dezamagire, te vei comvinge ca nu te mint cand vei incerca

| BombonicaXD a răspuns:

Pai...
-stai mult la soare
-cu infuzie concentrata de musetel(dupa fiecare spalare te clatesti)
-cu infuzie concentrata de galbenele
-cu zeama de lamaie
-cu ulei de ricin(asa am auzit, nu stiu daca e adevarat)
-cu fiertura de ovaz
Cam astea sunt metodele naturale, iatale si pe celelalte:
-cu nuantator
-cu rimel de par
-cu vopsea nepermanenta(nu contine amoniacul si celelalte chimicale din cea permanenta)
-mai sunt niste sampoane si balsamuri, nu stiu cum se numesc, le gasesti in saloanele de coafura)
Sper ca te-am ajutat, bafta!

| Dana211 a răspuns:

Incearca sa te clatesti cu ceai de musetel dupa fiecare spalare