| ladyx a întrebat:

As vrea mult sa aflu cum as putea sa-mi deschid culoarea parului de la negru-saten inchis prin ceva metode naturale fara vopsea de par?

Răspuns Câştigător
| larapopa a răspuns:

In cazul tau musetelul nu va da nici nu rezultat, chiar daca te clatesti cu el mult si bine.Musetelul se foloseste numai in cazul parului blond inchis, pentru al deschide si ai conferi luminozitate. Henna, este un produs natural foarte bun, ti-l va deschide, dar va avea o culoare castanie, un roscat inchis frumos(pentru ca il ai negru-saten). Dar depinde cu ce vei face henna, daca este praf de henna, foloseste o infuzie concentrata de musetel, pentru o culoare mai deschisa. Daca vrei o culoare de roscat mai inchisa folosete o infuzie concentrata de ceai negru. Henna iti va intarii si radacina parului, dar daca te hotaresti la henna, trebuie sa stii ca nu te vei putea vopsi decat atuncea cand henna va disparea de tot de pe parul tau, pentru ca henna imbraca firul de par ca intr-o teaca si nici nu fel de vopsea nu mai poata sa ajunga la el.Deci, henna, il si protejeaza de factorii externi.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu o infuzie foarte tare de musetel si in repetate randuri, mai ales ca e negru

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tunde-te