| RoOxX a întrebat:

Am nevoie mare de ajutor.Nu stiu ce sa mai fac.
Am parul foarte des si de cate ori vreau sa-l las desfacut imi sta prea umflat mai ales in spate.
Ma gandeam sa ma tund in scari.Mentionez ca am un par foarte dificil, intre cret si ondulat, foarte des si foarte umflat.
Ce parere aveti de tunsoarea in scari?
Vreau sa stiu din ce ati incercat voi, va rog mult, sau macar spuneti-mi cum sa-mi fac parul mai suplu sa zic asa.Adica sa nu imi mai stea umflat.In afara de placa.
Funda:X

Răspuns Câştigător
| Aishaa a răspuns:

Majoritatea fetelor din clasa mea si eu de asemenea il avem in scari. Ce sa spun, este destul de dragut, in special daca ai parul ondulat si des se vede :X Eu m-am tuns de curand, la inceput nu mi-a placut imediat dar dupa efectul s-a vazut. Daca nu iti place placa iti recomand in scari sa iti faci parul.Bafta.

5 răspunsuri:
| CarmenR a răspuns:

Uita-te aici, poate gasesti vreo idee de coafura care sa-ti placa http://www.karena.ro/......te_in_voga

| Andrux a răspuns:

Nu trebuie neaparat in scari...filat.daca e.nu stiu. Oricum ferestete de breton(mai ales drept). Si da, poti sa te tunzi asa sau filat.

Fuunndiiiitooii?

| fluffee a răspuns:

Cel mai indicat e sa ceri frizerului sa-ti fileze parul... Sa ti-l subtieze. happy
Si in functie de 'coafura' iti recomand spuma de par. happy Insa nu in cantitati mari.
Iar parul indreptat cu placa nu e un lucru rau. Din cand in cand e ok, nu dauneaza parului... Eu folosesc aproape zilnic presa, am parul putin ondulat... O ador! Fa un efort (financiar) si cumpara-ti una in caz ca nu ai. Cand eram in liceu imi luam presa la scoala si le indreptam parul si colegelor mele. Erau toate innebunite dupa presa. Aveam o singura colega ce tipa din rasputeri 'N-o sa-mi indrept niciodata parul cu presa, o sa-mi stea oribil!' - pana si l-a indreptat pentru prima oara. De-atunci nu se mai desparte de presa laughing

| ciocolata_expirata a răspuns:

Nu-l tunde in scari ca o sa stea si mai infoiat.laughing
Iti zic din experienta!big grin

| andrei99515 a răspuns:

Incearca placa de intins parul