| daaaaaa a întrebat:

am o problema...nu stiu cum sa ma tund :-s
am fata putin patratoasa sunt bruneta parul drept si foarte moale.
am fost tunsa "in scari"; "in V"; drept; "in gheare" si inca nu mi-am gasit tunsoarea potrivita sad
am parul lung si nu as vrea sa il tai prea muult.
Hairstilistul spune sa mi-l las lung ca imi sta bine dare u m-am cam plictisit de el pentru ca nu pot sa-l fac sa stea in niciun fel nu sta ondulat nu sta cret sta doar drept.
pls HELP!

Răspuns Câştigător
| Himura a răspuns:

Lasa-l lung, asa cum ti la daruit Dumnezeu, asa cum este el firesc sa creasca. Asa e parul tau si sa stii ca fiecare om se diferentiaza de celalalt prin diverse particularitati fizice, emotionale si de orice alta natura, care fac ca fiecare individ sa fie unic. Asa ca parul tau este una din acele particularitati care defineste fiinta ta si chiar daca mai sunt si alti oameni care au parul tau, nu mai este niciunul la fel ca tine. Nu te mai ingriji asa de tare, de cum sa impresionezi prietenele ori prietenii tai, caci oricum, in gasca ta, tu o sa fi fata aceea cu parul lung si drept (si moale). Asa ca, hai zambeste, esti frumoasa.

3 răspunsuri:
| Lorelai a răspuns:

Si aici poate iti place vreuna http://www.lyla.ro/tunsori/showArticol.php?articol=Tunsori-par-lung-femei
Sunt destule coafuri, ai ce sa alegi, sunt sigura ca vei gasi una care s ati potriveasca foarte bine!

| Coriii a răspuns:

Eu una zic... sa nu te iei dupa nimeni deoarece motive:
1.noi putem sa iti spunem 1001 de modele... dar noi nu prea stim cum arati
2. nu stim daca iti va sta bine
cel mai bine si indicat ar fi sa te duci la coafor si acolo iti da un catalog si iti va zice daca iti sta sau nu iti sta bine... depinde si de fizionomia feteiwinking deci acolo iti va zice...
dar fa cum vreiwinking :* sper ca te-am ajutat :*
si bafta cu tunsoarea