| lovelygirlx a întrebat:

Am nevoie sa imi spuneti cum as putea scapa de cearcane urgent!(funda!)

Răspuns Câştigător
| deea221 a răspuns:

Odihneste-te suficient (7 - 9 ore pe noapte)
si foarte importante sunt niste draperii la geamuri, in cazul meu cand dorm putin, si nu am trase draperiile, dimineata am niste cearcane groaznice. dar daca dorm cam 8 ore noaptea si este intuneric de la inceputul somnului, pana cand ma trezesc, nu am nici urma de cearcane...
factorii care favorizeaza aparitita cearcanelor sunt:
abuzul de: coca-cola, cafea, tutun, alcool sau dulciuri daca crezi ca faci un abuz de una dintre cele enumerate mai sus, ar trebui sa mai micsorezi consumul.te-am pupat, toate cele bune:*

3 răspunsuri:
| MinniePearl a răspuns:

Incearca sa pui la un aparat de facut sucuri un castravete mic.nici foarte mic nici foarte mare,apoi tot sucul ala sau crema aia,o pui intr-un castronel, apoi iei niste discuri de demachiat si le inmoi in sucul ala, pui discurile demachiate le pui intr-o punga de sigilat si le pui la congelator timp de o ora dupa ora aia, le scoti si le lasi 5 minute pe o farfurioara, dupa acele 5 minute iti pui discurile pe ochi si le lasi 5 minute apoi le dai jos si voila!
daca nu ai aparat de acel fel incearca cu felii de castraveti taiate simple

| R3Beka a răspuns:

Iati o crema speciala pentru fata. ( fara arome sau chesti). ia un castravete si taie cubulete cat mai mici. crema si castravetele baga-le intr-un bol si pune 8 cuburi de gheata. Sper sa te ajute. funda?

| lovelygirlx explică:

Mersi mult