| Chanel22 a întrebat:

Am nevoie urgent de ajutor! azi dimineata m-am trezit cu un cos gigant sub piele, gen nu-l pot sparge. Nu am acnee, imi mai apar uneori cosuri in preajma menstruatiei si de obicei cosurile de genul acesta trec in 2, 3 zile... dar acum trebuie sa fac ceva fiindca diseara merg la o petrecere, nu vreau sa aud chestii gen mergi la dermatolog sau nume de creme, va rog mult daca stiti spuneti-mi cateva remedii rapide naturiste ca sa-l fac sa fie mai putin vizibil sad

7 răspunsuri:
| BruneTTe a răspuns:

Asa repede?
Eu am de obicei probleme cu acneea si m-am cam invatat sa-i dau in cap laughing

Ia din congelator gheata sau daca nu ai, ia o carne congelata sau absolut orice si tine acolo cat mai mult, direct pe cos. Se mai dezumfla el un pic. Stai si 10 minute asa, apoi fa pauza, apoi mai fa cateva minute. In rest ...creme nu pune, ca-l vor ajuta sa coaca si nu vrei sa te trezesti poate dimineata cat inca poate esti pe la petrecere cu un punct alb in varful cosului. Acopera-l cu corector (care ar trebui sa fie mai deschis ca fondul de ten pentru a aplatiza umflatura) si cu fond de ten si gata.
Distractie placuta!
Aaa, si nu mai incerca sa-l spargi ca o sa iti rupi pielea si iti faci rana si nici fondul de ten nu va mai sta pe el.

| AlleSss a răspuns:

Bună!
Acum,o seară, nu-i nimic dacă foloseşti fondul de ten. Dacă nu foloseşti de obicei, încearcă să dai doar în zona coşului. După, presupun că va trece de la sine. Dacă nu, dă cu un pic de zeamă de lămâie.
O zi frumoasă!

| michael5813 a răspuns:

Din pacate nu prea ai ce sa-i faci. ba mai mult as spune sa-l lasi in pace sa se resoaba singur altfel o sa-ti faci o umflatura de toata frumusetea! pana atunci, daca e la nivelul fetei doar cu fond de ten sa ascunzi eventuala roseata.

| fluture156 a răspuns:

E posibil sa il poti acoperi cu fond de ten, daca nu, uite aici niste remedii naturale : http://www.eva.ro/......40797.html

| PsychologistT a răspuns:

Il poti acoperi cu machiaj, foloseste un corector, apoi fond de ten.

| andreea49 a răspuns:

Cum au spus si ceilalti, nu prea ai ce face; doar cu fond de ten sau pudra..Nu ar trebui sa te simti complexata, nu esti nici prima, nici ultima si sunt convinsa ca cei de la petrecere nici nu vor observa.

| Cherrylips a răspuns:

Putin corector te va ajuta. Si eu patesc la fel si...asta este. Trece. NU ii da prea multa importantalaughing altii nu il vor observa. Corectorul de la Helena Rubinstein e printre preferatele mele"_