| Sapphire a întrebat:

Am niste semne pe gamba care seamana cu niste vergeturi in sensul ca sunt orizontale, albe si rosiatice dar se simt ca niste galme. Ce ar putea fi?

1 răspuns:
| corinusdeplus a răspuns:

Pai vegeturile apar cand pielea se intinde brusc si mult din diferite probleme:anabolizante, ingrasare rapida, sarcina etcSi intr-adevar se simt la palpare deoarece pielea ecrapata.sunt rosii la culoare cand apar, iar in timp se albesc.Cel mai bine mergi la un medic dermatolog pentru un raspuns sigur si de ce nu un remediu. Funda?