| didee a întrebat:

Am o intrebare: Aveam un par asa de frumos, blond, drept, des, foarte lung, pana cand am vrut sa ma tund bob. Tunsoarea bob este cam asa: in spate este mai scurt ca in fata.Ma rog, cautati imagini, cel mai bine. Si acum 1 saptamana nu stiu cum mi-a venit in cap sa fac cure si tratamente, masti etc pentru a-l face sa creasca mai repede, pentru a-i da stralucire, volum si sa fie si des, cum era la inceput. Am inceput cu niste sfaturi dintr-o revista, dar as vrea sa stiu ce propuneri aveti si voi pentru a-mi face parul sa creasca mai repede, pentru a ajunge inapoi cum era. Acum am parul care atinge aproape umarul si eu il vreau lung. Credeti ca pana in septembrie imi va creste pana mai sus de fund? Ma rog! Va rog help me sau veniti cu o idee. M-ar ajuta. A si stiu de mastile cu galbenus, petrol, ulei de masline s. a. m. d.

Răspuns Câştigător
| mikywhiteangel a răspuns:

Ai putea incerca sa iti masezi scalpul cu ulei de ricin. Nu este foarte sigur ca iti va creste mai repede, asta depinde de fiecare dar oricum mai bine sa incerci asta inainte sa dai banii pe tot felul de minciuni scumpe. Daca te decizi sa fososesti uleiul de ricin ar fi cateva lucruri de stiut:
-se gaseste in magazinele naturiste
-nu costa foarte mult (2-4 RON)
_cel mai bine ar fi sa te masezi cateva minute dupa care sa il tii ceva timp pe par (poti sa il aplici seara si sa te speli dimineata, depinde de programul tau); iti zic sa il speli pentrul simplul motiov ca face parul sa para nespalat datorita faptului ca are vascozitate marita.
Succes!

3 răspunsuri:
| ikram a răspuns:

Nu poti sa faci parul sa creasca mai repede, la fiecare persoana parul creste in ritmul lui, la unii mai repede, la altii mai greu. Nu mai folosi toate prostiile astea pentru cresterea parului mai repede. Folosete produse pentru ingrijire si atat, si petrol/? totusi cred ca vrei sa ramai cu par nu fara.

| ☻☆Diana☆☻ a răspuns:

Petrol? :O Omg!
Parul creste circa 1-2 cm pe luna, n-ai ce sa-i faci, mai mult nu poti cere de la natura... Decat sa risti sa-l strici mai bine fii fata cuminte si asteapta ca natura sa lucreze in ritmul eiwinking

| deni a răspuns:

Pana in septembrie numai daca ai fi femeia minune ar putea sa iti creasca atat parul dar poti incerca extensii