| Laleh a întrebat:

la mine dintii au cite putin spatiu intre ei.cum se poate de lipit si cit costa?

14 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Consultă stomatologul.
Crăciun fericit!
Pa, pa.

| KellyGreen a răspuns:

Buna!
Din cate stiu eu trebuie sa mergi la dentist si sa iti pui aparat dentar care o sa ii apropie. Pretul ti-l va spune dentistul.

| BiuL a răspuns:

Ori cu aparat dentar, ori cu fatete dentare. A doua varianta cred ca e mai rapita dar si mai scumpa. Mergi la un ortodont, dupa un consult, el iti poate recomanda cel mai bun tratament pentru tine.

| BiuL a răspuns (pentru BiuL):

Rapida*

| Darkus a răspuns:

Costa destul de mult o astfel de operatie dentara, pretul poate ajunge si la 3000 de lei

| AllexAndre a răspuns:

Preturile variaza intre 1000 de lei si 1500 de lei la cel de seara... cele fixe sunt ceva mai costisitoare, insa daca ai mai multe " gauri" sau dinti strambi. ar fi mai bine unul fix. Insa normal, asta doar un medic dentist iti poate spune cu exactitate tipul de aparat de care ai nevoie happy

| LolaLollita a răspuns:

Se pot repara doar cu aparat dentar: unul de seara sau permanent.

| IonutAxi a răspuns:

Is cariati sau au ei spatiu intre ei?

| Laleh explică (pentru IonutAxi):

Am scrius destul de clar ca au spatiu intre ei.

| AmanoYuno a răspuns:

Aparat.permanent.
dar nu cred ca vrei sa treci prin acea tortura(am avut si eu )psihica si fizica in loc sa te accepti asa cum esti.
sunt drepti? atunci nu ai nici o problema.
daca vrei neaparat numai cu aparat.sad

| Laleh explică (pentru AmanoYuno):

Sunt drepti, dar au spatiu intre ei!

| AmanoYuno a răspuns (pentru Laleh):

Dar de ce nu te accepti asa?

| Fulbaster a răspuns:

Nu e nevoie de lipire, poti sa iti iei un aparat dentar, care nu nici foarte scump.

| NoOrdinaryHuman a răspuns:

Un aparat de seara care sa tii apropie intre ei.Pretul ti-l stabileste medicul in functie de caz.De ce nu faci o vizita la dentist?