| Animeforlifee9921 a întrebat:

Am o intrebare mai ciudata,dar ma cam macina cumva de ceva vreme.
Acum multi,multi ani,mama a avut un parfum de culoare mov,care era intr-o sticluta in forma de cilindru si avea pe ea un print cu un fel de spirale mov pe ea. Tin sa mentionez ca doar parfumul era mov,sticluta era transparenta. Oare mai stie cineva cum se numea? Imi placea si mie cand eram mica foarte mult, dar din pacate nu mai am sticluta.

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Intreaba de la mama ta!

| dullcat a răspuns:

De ce nu o intrebi direct pe mama ta? Ai sanse mai mari sa afli.

| Animeforlifee9921 explică (pentru dullcat):

Am intrebat-o, stie de ce parfum e vorba, dar nu mai stie cum se numeste din pacate

| dullcat a răspuns (pentru Animeforlifee9921):

Poti cauta pe google, long purple perfume bottle', dai la imagini si arunci un ok.

| dragodana a răspuns:

Salut!
Hypnose-Lancome.
Sau poate fi unul de duzina.

| Darius50boss a răspuns:

Întrebă pe mamăta sau caută

| Animeforlifee9921 explică:

Si nu stiu daca stiti, dar tot asa era demult un tapet mov cu spirale albe de la Dedeman si sunt exact ca pe sticluta, doar ca mov