| Romelya314 a întrebat:

Am o mare problema cu parul. Capteaza orice miros... Daca acum ma spal pe cap si intru in bucatarie deja imi miroase a mancare. Nu gasesc nici un produs care sa faca sa persiste mirosul macar o zi... Am nevoie de ajutorsad

Răspuns Câştigător
| trăncănici a răspuns:

Pune-ţi hotă în bucătărie! Şamponează părul de cel puţin 2 ori la o baie, freacă energic cu buricele degetelor pielea capului, nu cu unghiile! E bună şi o perie de cap.Straturile de epidermă ale capului,dacă nu le îndepărtezi bine la spălat, curg în jos pe păr o dată cu transpiraţia şi se lipeşte orice miros, plus că acoperă parfumul şamponului.Deci buba e că nu îndepărtezi bine celulele descuamate ale pielii capului. Şamponezi o dat şi laşi şamp.pe cap cam 5 min, tomp în care freci pielea capului cum ţi-am scris mai sus; clăteşti şi repeţi operaţia, de 2-3 ori.Sau te şamponezi o dată pe zi.Cred că ai cantitatea de sebum ridicată. Dacă da, foloseşte un şamp.pentru păr gras.E bine să foloseşti şi un balsam de păr.

2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Nu exista produse miraculoase pentru ceea ce vrei! --- acopera-ti capul cu o boneta atunci cand gatesti!--- paticulele odorizante se vor impregna in tesatura bonetei.

| Romelya314 explică:

Nu cand gatesc, doar daca intru sa-mi iau un pahar cu apa...