| oana_7885 a întrebat:

Am o marte problema. Eu peste o saptamana am banchet si pe 21 mai o nunta si nu stiu ce sa imi iau de imbracat deoarece banchetul e la munte si nu prea pot sa imi iau rochie. Va rog sa ma ajutati. Dau fundita.

Răspuns Câştigător
| pretzel a răspuns:

Adica tu vrei sa iti iei o rochie pentru ambele situatii sa inteleg? Daca da, asa cum au spus si ceilalti, crred ca banchetul va fi intr-un local, nu asa...in aer liber. I`ati o rochie eleganta, dar totusi simpla si "usoara".

Ceva in genul asta ar merge la ambele ocazii:

http://www.google.ro/......tp?/imgres

7 răspunsuri:
| Xlove64 a răspuns:

Dc sa nu`ti iei rochie :"
Adica de aia e banchet
Chiar daca e la munte (din cate stiu eu.toate se fac la munte) iti dai seama ca nu stai imbracata numai in rochie laughing
Te imbraci normal...si te schimbi in rochie seara cand e banchetul propriuzis.

| SweetAnna a răspuns:

Poti sa iti iei la banchet o rochie, dres gros, peste o vesta cu blana si cizme lungi...se poarta si merge pentru la munte. Fundita?

| Fireheart1996 a răspuns:

Pai chiar daca e la munte, banuiesc ca veti merge totusi la un restaurant la acre sa petreceti. Ia-ti o rochie comoda, pentru orice situatie. happy

| Dianne_9377 a răspuns:

Pai... depinde ce fel de banchet...
Daca va fi un banchet cu adolescenti (adica ceva in gen:o petrecere)singura optiune ar fi sa optezi pentru niste colanti pe care sa'i asortezi cu o bluza care se poarta pe colanti, iar ca incaltaminte, sa alegi niste balerini eleganti care sa se asorteze cu bluza sau o pereche de pantofi care la fel, sa se asorteze cu bluza. A doua varianta ar fi sa te imbraci cu niste jeansi pe care sa'i asortezi cu o camasa cu o curea ceva de genul "in patartele" cum se poarta acum sau cu o bluza sau tricou cu imprimeuri dragute gen mickey mouse sau tweety sau daca nu iti plac imprimeurile pe tricouri poti sa alegi o bluza mai eleganta. Daca va fi un banchet cu adulti este putin mai greu sa alegi hainele dar si aici poti sa alegi bluza cu colantii sau bluze elegante cu pantaloni la fel de eleganti! si aici poti sa alegi pantofii!
sper ca te'am ajutat!
Fundaaa?

| ILied a răspuns:

Si eu am banchet pe 28 mai tot la Munte, la Ranca. Doamna invatatoare ne-a recomandat sa ne imbracam in trening si sa ne luam pijamale la noi (stam 2 zile si dormim la hotel).

| trei2gya a răspuns:

BUna oana! Daca poti intreaba-ti colegii sau prietenii(la banchet)cu ce se imbraca orientativ.Daca spun ca se imbraca elegant inseamna ca sigur o sa fie: rochie, costum...Daca spun asta atunci cred ca trebuie sa mergi si u in rochie ca sa nu te gasesti singura de acolo imbracata diferit. Poate mergi cu masina si asa mergi pana acolo imbracata normal iar apoi te poti schimba undeva.Iar cu nunta iti zic sigur ca prin mai o sa se incalzeasca si o sa poti purta rochiewinking. SUCCES

| CRISStinel38 a răspuns:

Un costum cred ca te rezolva si a-i arata foarte bine!