| ashley26pink a întrebat:

Sunt o fata in clasa a 8-a si cea mai mare problema a mea este ca nu stiu sa dansez... Aceasta este problema care ma macina deoarece stiu ca va urma banchetul iar eu ma voi face de ras. Daca ati putea va rog sa ma ajutati cu cateva filmulete de la alte banchete in care participantii danseaza, ca poate prind si eu cate ceva (ceva dansuri mai pentru clasa a 8-a, nu de la banchet de la clasa a 12-a), v-as fi recunoscatoare. Nu intrebati cum, dar cei care ma ajuta vor primi 5 funde :*:* (explicatie: alte intrebari la care nu am dat inca funda).

Va multumesc anticipat! :X

4 răspunsuri:
| Corina a răspuns:

Draga mea, o fi buna si vizionarea de filmulete, doar ca acolo nu se danseaza cu incetinitorul pentru a putea intelege si invata pasii. Cel mai bine pentru tine ar fi sa rogi una sau mai multe prietene/colege sa te invete. Daca prinzi repede, atunci in 2-3 ore de "curs" vei invata. Dar sa stii ca dansul depinde si de muzica pe care o veti avea la banchet. Ca degeaba inveti sa dansezi Pinguinul, Macarena sau Vals, daca DJ-ul va pune doar manele. De fapt nici nu e mare lucru, doar ca trebuie sa ai putin dansul in sange si putina ureche muzicala.
http://www.youtube.com/watch?v=7OGsQT7MFrw
http://www.youtube.com/watch?v=jIhuXqpGJPc
http://www.youtube.com/watch?v=90xXKu4-eE0
http://www.youtube.com/watch?v=JmUtuLpYfPY
Mai multe filmulete gasesti pe Youtube, unde scrii "banchet clasa a VIII-a". Succes!

| Jelly_7813 a răspuns:

Pfff, eu zic sa te mai uiti la filmulete de banchet pentru ca numai asa vei putea sa stii. Eu te-as ajuta cu mare placere, doar ca eu am invatat singura tot asa, uitanduma la filme si asa.
BAFTA!

| foxsilver a răspuns:

Pentru ca eu nu pot sa dansez pe o melodie care nu-mi place(dar daca-mi place, dansez pana la epuizare), iti recomand sa exersezi numai pe melodiile care iti plac foarte mult.
Cred ca simtind muzica pana in adancul sufletului, pasi tai se vor misca de la sine.
Nu te concentra asupra miscarilor, fi relaxata, lasa-te in voia muzicii si misca-te asa cum simti.
Oricum, in viitor iti vei inbunatatii dansul.Eu acum dansez mai bine ca la 18 ani.Cu siguranta, ti se va intampla si tie acelasi lucru.
Urca-n sa si da-i bice!

| deadeutsa a răspuns:

Pai, te poti lasa pe ritmul muzicii numai sa nu te misti in toate partile sa spargi ceva. Eu asa am facut, doar ca eu am avut banchet doar de a 4-a, inca nu am ajuns la cel de la a 8-a.