| anonim_4396 a întrebat:

Am o pereche de balerini ce ma strâng putin.
Problema sta în felul următor.Eu sunt foarte mica la picior și îmi găsesc greu încălțăminte la preț rezonabil și sa nu para de copii (cu scai, floricele, barete). Port mariam 33-34depinde de calapod iar după o căutare îndelungata am găsit ceva potrivit doar ca am întâmpinat o problema, 34 îmi era mare 33mic.Asa ca am luat totuși 33 cu gândul ca se vor mai lasă oricum jumătate de număr pentru ca 34 îmi ieșiau din picior (am luat o cutie nou și am probat nu din cei încercați) doar ca nu știu dacă o sa am răbdare, sau dacă nu va fi dureros procedeul de lărgire.Eu sunt genul ce circula mult pe jos, ies în parc și nu as vrea sa ma întorc desculța.
Întrebarea mea este: Cum sa ii lărgesc mai repede sau sa ii fac sa se lase mai repede fără sa fiu nevoita sa ma chinui?

2 răspunsuri:
| AlexSalling a răspuns:

Stii, eu port la picior marimea 46 si odata am vazut niste adidasi asa de faini, am zis ca gata, acum ii cumpar. Din pacate pentru mine, aveau doar marimea 44, dar m-am ambitionat si i-am cumparat, am zis ca ce conteaza un centimetru. Ma strangeau de ma mir ca nu mi-am rupt picioarele, cu timpul s-au lasat dar nu este o forma sa se lase mai repede. Doar purtandu-i din pacate, ii poti largi. O alta forma, ar fi sa bagi ceva inauntrul lor, ceva care sa fie un centimetru peste masura lor si sa-i lasi asa 2-3 zile, sa-r largi jumate, un centimetru. Mai bine ai avea putina rabdare, ii folosesti putin cate putin, daca chiar vrei sa fie utilizabili.

| Ioana_Nicoleta_1997_WKSP a răspuns:

Pune o pungă cu apa in interior si pune.i in congelator..asa am facut si eu si chiar a mers!?