| Pitic a întrebat:

Am o pereche de pantofi care ma strang foarte tare, am dat o gramada de bani si nu ii pot purta ma strang groaznic nu stiu ce sa le fac inapoi nu ii pot duce i.am luat din alt oras i,am luat in graba. daca ii duc la cizmarie ii poate largi putin? stiti vre, un truc cu care sa ii largesc?

6 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

Graba strică treaba, nu? Încearcă să mergi cu ei prin casă sau dă-i cu cremă la spate şi se vor lărgi. Dacă nu, poţi foarte bine să îi dăruieşti cuiva de Crăciun sau să încerci să-i vinzi pe Tocmai, Okazii sau Mercador.

Sărbători Fericite!

| stlucian a răspuns:

Daca sunt din piele da cu spirt medicinal pe la cusaturi si nu numai pe interior.Incalta-te cu niste soseta mai groase si plimba-te.La o cizmarie o sa faca acelasi lucru doar o sa-i puna pe un calapod mai mare si va dura poate 1-2 zile. Daca sunt cu un numar sau o jumatate de numar mai mici nu stiu vreo solutie sad dar poti intreba la cizmarie ce te costa.Foloseste mult spirt ca oricum se evapora, tamponeaza bine cusaturile thumbs up

Răspuns utilizator avertizat
| MudvayneMurderer a răspuns:

Nu merge sa ii largesti, deoarece o sa le slabeasca foarte mult calitatea. Shock a zis bine, mai bine ii faci cadou cuiva de Craciun si faci totodata o fapta buna.

| Sleepybeautyisawake a răspuns:

Incearca la cizmarie sau incearca sa mergi cu ei prin casa poate se vor lasa. Altceva daca le faci risti sa ii strici. Sfatul meu este sa ii vinzi pe mercador daca nimic nu functioneaza happy

| DinuStefan01 a răspuns:

1)Poti sa ii bagi in spirt
2)Poti sa ii duci la cizmar sa in largeasca.Din cate stiu eu dureaza intre 1-3 zile.