| Ana a întrebat:

Am o piele foarte sensibila si indiferent cu ce ma epilez ma irit, iar dupa iritatia aceea de o ora doua imi apar si bubite. Mi-au aparut pe brate niste bubite dupa ce m-am epilat si nu stiu cum sa scap de ele, sunt foarte urate.Crema de galbenele m-ar ajuta? Sau daca nu spuneti-mi cu ce sa incerc sa ma dau ca sa treaca?

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Înainte şi după epilare ştergi pielea cu spirt iar după epilare o cremă antiseptică.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa epilare nu trebuie sa te speli decit cu apa.