| madelf a întrebat:

Salutare girls!
De fiecare data dupa ce ma epilez, imi apar niste bubite rosii care ma ustura putin la inceput, dupa care durerea trece, dar bubitele raman(imi apar bubite si pe picioare, si in zona inghinala in timp ce la subrat ma irit). Cu ce as putea sa ma dau sa nu-mi mai apara bubite? Am incercat si crema de galbenele si lapte demachiant pentru hidratare cica, am dat si cu crema de maini pentru piele sensibila si nimica nimicuta.tot asa e :-s.Si mai si arata urat :-s
Pupici :*

Răspuns Câştigător
| bbdotgirl a răspuns:

Asa apar la toata lumea. Dar nu te stresa, ca a doua zi trec. Singura solutie ar fi sa te epilezi cu o seara inaintea evenimentului la care vroiai sa porti ceva scurt happy

Eu crema de galbenele am vrut sa ti-o recomand, dar daca zici ca n-a functionat cu ea atunci ti-as zice sa incerci ca dupa epilare sa faci un dus in care sa-ti faci un gomaj la pielea de pe picioare. Adica sa iei niste zat din cafetiera si sa-ti freci bine picioarele cu el ( gomajul asta se foloseste si pentru fata) dupa care sa te dai cu o crema hidratanta. Dar repet, NU garantez ca iti face bubitele sa dispara pe loc, ele cam au nevoie de cateva ore pana sa-si revina.

5 răspunsuri:
| BruneTTe a răspuns:

Incearca Cutadenhee hee

| MACookie02 a răspuns:

Exista creme speciale ca sa le folosesti dupa ce te-ai epilat.

| AngelOnEarth a răspuns:

Stiu ca exista o crema speciala pentru asa ceva, am vrut sa imi cumpar si eu odata, dar n-am mai apucathee hee. Mergi la o farmacie sau la Plafar si intreaba acolo.

| ŦєтiţaŦăяăNuмє a răspuns:

Nu te epila numa cu apa.
Daca nu ai o crema speciala pentru epilat apoi poti folosi sapunul.merge foarte bine.si te faci si finatongue
Sper ca te-am ajutat :*

| Andra_2544 a răspuns:

Poi vezi ca iti apare asa daca folosesti lama si te epilezi pe uscat, fara apa ...am patit si eu asa