| Me,myself & I a întrebat:

Am o problema... din cauza caldurii imi apar bubite pe pulpe la spate si ma si irit dupa epilat...am pielea sensibila si nu stiu cu ce sa ma dau. Aveti vreo idee?

Răspuns Câştigător
| vio a răspuns:

Dupa epilat in zone sensibile folosesc crema cutaden.....si nu se mai fac bubitehee hee

6 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Gasesti la magazinele naturiste o crema pe baza de aloe, te va ajuta foarte mult, incearc-o si vei vedea.Succes.

| Marii a răspuns:

Pentru o persoana cu o piele sensibila un consult la un dermatolog ar fi cea mai buna solutie.

| buburutza a răspuns:

Eu folosesc unguent de galbenele de la Elmiplant.

| francesca a răspuns:

Cred ca ai putea sa mergi la farmacie sa iti dea o crema pe care sa o folosesti dupa epilare, sau mai simplu, bea cat de multa apa poti in fiecare zi(pentru problema bubitzelor).happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
O cremă după epilat specială pentru piele sensibilă îți trebuie.
Consultă și un medic dermatolog, posibil să ai o iritație de la căldură.
Sănătate.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai grija sa te cureti bine cu alcool medicinal dupa ce te epilezi.
Pt caldura... spala-te foarte bine, de fiecare data cand ajungi acasa fa dus.