| PlasticMoon a întrebat:

Am o problema mai veche cu iritatia pe picioare. Ma epilez cu lama si ma irit de fiecare data, m am epilat si cu aparatul si se intampla la fel. Imi apar bubite si cosulete. Recunosc ca e si vina mea ca mai "umblu" la cosuletele alea. M-am dat cu crema de galbenele, spirt, mereu ma clatesc cu apa rece dupa ce ma epilez. ieri din greseala m am epilat cu un big mai vechi(stupid me) si m am umplut iar de bubite, imi trec foarte greu.
Aveti vreun sfat sau daca stiti vreo crema mai buna sau ceva as fi foarte recunoscatoare.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! si eu m-am iritat cu lama, adica m-am "julit". alege o lama cat mai subtire, mai finuta, sunt la pachet de 10 http://www.google.ro/......http?/url si la kaufland gasesti tot asa dar roz si sunt 5 lei si ceva. evita-le pe cele groase http://www.google.ro/......http?/url iar cand te razi abia sa te atingi, nu apasa! vezi ce se potriveste pielii tale daca e asa sensibila.
la crema, daca alegi aceasta varianta, iti va trebui o spatula sau ceva in genul ca sa inlaturi parul.
si nu folosii un bic vechi, foloseste-l odata, haai de doua ori, dar cand vezi ca se face gri lasa-l. ia-ti un set, cum ti-am spus si nu o sa mai ai probleme.
despre piele, nu stiu ce sa spun. uleiul de masline am auzit ca e bun. mierea hidrateaza foarte intens, dar nu iti zic sa iti pui pe picioare ca sa nu zici ca am innebunit. :))))) sper ca te-am ajutat un pic. te pup!

5 răspunsuri:
| KiSsRoSsE a răspuns:

Uleiul de argan este excelent.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca bitterul suedez. Dupa epilare, aplica-l pe picioare. S-ar putea sa te usture, dar iritatiile vor disparea.happy

| adrianamara a răspuns:

Inainte de a te epila dati cu betadina si dupa eplilare la fel, ai sa vezi ce -ti va trece, nu din prima dar o sa mearga!

| HopeRadioClick a răspuns:

Foloseste un gel de ras, eventual crema de ras din abundenta! un aparat de ras cu lame mai multe(gillette cu 5 lame) te tine mai mult de un an! exista balsam dupa epilat! intreaba in farmacii sau in magazinele cu produse naturiste!

| mirrru a răspuns:

Inainte de a te epila stai in apa macar 5 minute si dupa ce vrei sa te epilezi sa te dai cu foarte mult gel de dus pe picioare iar dupa epilat date cu crema:*....inca ceva iti dau un sfat prietenesc incearca sa te epilezi cu crema depilatoate fii sigura ca n-o sa mai ai bubite:* si daca apar cosuri nu le stoarce ca dupa ies si mai multi funda?smug