| Arabella a întrebat:

Am o placa de par ce-i drept mai micuta si astazi in timp ce o foloseam a scos un sfarait si apoi mirosea a arsstraight face si am scos-o din priza.
Credeti ca s-a stricat?

Funda:X

Răspuns Câştigător
| RC92 a răspuns:

Cand aveam si eu placa, imi facea la fel si a mea. Mai tarziu am descoperit problema: tineam placa intr-o camera mai rece, iar cand o foloseam, se incalzea si facea condens, fapt sesizat prin sfarait si mirosul de ars. Pe a ta tine-o undeva unde ai o temperatura ceva mai ridicata, asta daca temperatura camerei era problema. Dar daca placa este defecta, mergi cu ea la un service de reparatii electronice.
Sper ca ti-am fost de folos!

8 răspunsuri:
| Derye a răspuns:

De ce nu o bagi iar in priza si vezi tu singura?

Sfaraitul si mirosul de ars, e de la parul tau, placa nu s-a ars, in schimb ti s-a ars parul.

| Tabii. a răspuns:

Mamaa, da' greu e sa o bagi in priza si sa iti raspunzi singura la intrebare?

| scumpik a răspuns:

Ar trebui sa incerci sa vezi daca mai merge sa o bagi in alta priza poate. daca vezi ca merge inseamna ca mirosul acela era de la par ti-l arseseisad. pupici si sper sa rezolvi problema

| BellaRagazza007 a răspuns:

Uite... Bago din nou, vezi daca mai merge, dupa mine nu s-a stricat! dar incearca nu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, placa nu s-a stricat. probabil ai pus'o pe parul ud ceea ce si mie mi s-a intamplat dar te sfatuiesc sa astepti sa ti se usuce parul ca asa o sa'l arzi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, placa nu s'a stricat .probabil ai pus'o pe parul ud ceea ce si mie mi s'a intamplat dar te sfatuiesc sa astepti sa ti se usuce parul ca asa o sa'l arzi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, placa nu s'a stricat .probabil ai pus'o pe parul ud ceea ce si mie mi s'a intamplat dar te sfatuiesc sa astepti sa ti se usuce parul ca asa o sa'l arzi

| alexx_8375 a răspuns:

Si ce miroasea a ars laughing)? parul tau oare :laughing?