| Puf a întrebat:

Am o problema cu kilogramele in plus. Nu sunt exagerat de grasa insa totusi am cateva in plus.Am 16 ani 1.70 aproximativ inaltime si 60 de kilograme. Mi-as dori sa slabesc si sa arat cum imi doresc. Sa nu imi fie rusine ca mi se vad solturile prea mari sau picioarele prea rotunjoare. A facut cineva vreo cura de slabire care i-a folosit?

Răspuns Câştigător
| Dara a răspuns:

La varsta ta nu ar trebui sa te apuci de cure de slabit. Esti in crestere si iti poate dauna. Decat sa te infometezi cu cine stie ce diete, mai bine acorda 20 de minute de 2-3 ori pe saptamana exercitiilor de mai jos. Doar 20 de minute! Nu spun povesti, eu asta fac si am rezultate excelente (mai ales ca am 33 de ani si un copil). Exercitiile sunt mult mai sanatoase si in plus, iti modeleaza frumos corpul. Trebuie doar putina vointa si vei reusi.

http://www.youtube.com/view_play_list?p=51BD292895B9F0DE

Sunt 3 filmulete, pentru ca iti explica pas cu pas cum sa iti lucrezi corpul, dar odata invatate, nu iti iau mult de 20 de minute. Succes!

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
La înălţime ta eşti bine, nu grasă.
Poţi face un sport pentru tonifiere nu slăbire.
Pa, pa.

Elianna
| Elianna a răspuns:

De ce vrei sa slabesti? Esti numai buna!

| LoveForShania a răspuns:

Daca crezi ca esti grasuta, acorda cel putin 30 de min exercitiilor, sau daca vrei rezultate mai reusite, du-te la sala!

| jolie a răspuns:

Eu nu stiu de ce vrei sa slabesti pentru ca la inaltimea ta kg sunt f bune dar in sfarsit...incearca seara sa nu mai mananci dupa ora 19, inainte de masa bea un pahar de apa si nu manca pana simti ca,, pocnesti,, incearca doar sa-ti,, amagesti,, stomacul iar eu iti recomand cat mai mult dans in loc de sportul care te oboseste f mult si iti provoaca febra dansul face bine la solduri si picioare SUCCES

| PuяpℓeMusic a răspuns:

Ce as vrea si eu sa fiu ca tine.tongue eu ma chinui sa mai pun cateva kg ca sa arat ca tine.Am 1. 68 si vreo 52-53 kgcrying

| Puf explică:

Va mulumesc mult pentru raspunsuri!

| multimoak a răspuns:

E o greutate perfecta pentru inaltimea ta! Nu ai de ce sa te eschivezi... Si fiind inaltuta, crede-ma ca nu ve observa asa de tare la caracteristicile care le-ai scris mai sus!
:*

| zeenath a răspuns:

Pe www.angelahaq.blogspot.com, la sectiunea : D'ale foamei " gasesti cura de slabire in 14 zile. eu am incecat si am dat jos 5-6 kg in 2 sapta fara sport si u rgim alimentar sanatos! Dar intr-adevar, nu consider ca art trebui sa slabesti, mai ales la varsta ta si la inaltimea pe care o ai! Voi fi eu in al 9-lea cer daca reusesc sa ajung la kg tale!

| paulaa13 a răspuns:

Nu