| anonymus_7010 a întrebat:

Am 14 ani si 76 de kilograme la dor 1.66 metri ...nu arat chiar atat de mare deoarece pot si oasele sa cantareasca destul... Dar totusi va cer ajutorul. Asi dori o cura sau niste exerciti eficiente. P. S. Doresc sa slabesc pana la banchet.
Pa, multumesc pentru ajutor.

5 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, renunta la dulciuri, grasimi, paine, sucuri carbogazoase, fa sport cat mai des si nu manca dupa ora 19:00, bafta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna
Nu pot slabi pana la bachet, doar vreun kilogram.
Eu iti recomand dieta atkins, desigur cu mult sport, alergat, exercitii pentru abdomen, pilates
Aici ai dieta atkins:
Mic dejun
Oua si sunca. Plus o ceasca de cafea cu frisca

Dejun
Piept de pui si 170g de salata

Cina
80g de spanac cu sunca

Gustari
2-3 felii de sunca

Acest meniu va ofera, pe parcursul unei zile:
- 1200 - 1300 calori
- 80g grasimi
- 130g proteine
- 5g carbohidrati
- 4g fibre

O zi tipica de dieta Atkins va ofera un meniu cu un numar de calorii scazut, care ajuta pierderea in greutate. Insa este extrem de bogat in grasimi. Tot odata contine extrem de multe proteine, 130g, in timp ce cantitatea normala este de 45g pentru femei si 55g pentru barbati. De asemenea este foarte scazut in fibre. In mod normal avem nevoie de 18-20g fibre pe zi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu iti recomand sa faci sport, este cea mai buna metoda sa arzi caloriile happy mai ales ca tu nu esti chiar grasa, cativa km de alergat pe zi sau evetual sa iesi cu rolele vor face minuni pentru corpul tau

la mancare iti sugerez sa mananci multe legume fructe, salate, si eventual carne de peste si de pui (preferabil fiarta), sa nu mananc in afara programului mic dejun pranz gustare cinawinking
sper ca ti-am fost de ajutor happymult succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Www.bestzombie.do.am

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bunahappy
Trec prin aceeasi situatie.Sau am trecut.Pentru ca am mai slabit. Dar nu datorita unei cure ci din cauza problemelor. Dar asta e partea a 2atongue.
Sfatul meu pentru tine e sa faci sport mult, in casa abdomene genofletiuni si tot ce stii u mai bina.Sa dai drumu la winamp sau combina si sa dansezi 30 de min macar pe zi. Pierzi pe putin 400 de calorii.Si sa nu mananci dupa 6 seara.Sau daca mananki, ia frukte sau uniaurt, ceva sanatos.:* Bafta.happy. Sa ma anunti daca iti da rezultate:*