| madisong a întrebat:

Am o problema cu mainile... Vreau sa fie mai frumoase.Ce remedii naturale recomandati? dau funda cui chiar ma ajuta :*

3 răspunsuri:
| Kristinnaaa a răspuns:

Bună,

Pentru a avea mâini frumoase este important ca și manichiura să fie îngrijită. Poți vedea aici câțiva pași pentru a realiza o manichiură de salon acasă:

http://sanduirina.com/trucuri-pentru-a-obtine-manichiura-perfecta-acasa/

Multă baftă! :)

| Merry3ux a răspuns:

Sa inteleg ca sunt deshidratate sau ai pielea aspra? Atunci in primul rand trebuie sa iti iei o crema hidratanta. Poti gasi astfel de cerem oriunde, de la cataloagele cu produse de infrumusetare gen Avon, Oriflame, Yves Rocher, pana la alimentare si supermarketuri! Orice fel de crema ai alege asigura-te ca ii citesti si prospectul si ca nu esti alergica la ceva din continutul ei. Dupa parere mea cel mai bine este sa intrebi la o farmacie ce iti recomanda sau la un plafar. Cat despre solutii pe baza naturista poti sa iti faci tot felul de ceaiuri si sa incerci sa te speli pe maini si peeling-uri. Iti poti faci si exfoliere cu un scrub sau chiar cu zatul de la cafea. Este la fel de eficient si chiar foarte sanatos pentru piele. happy