| Ramonaaaa a întrebat:

Cum fac sa scap de problema cosurilor? As vrea sa imi recomandati niste creme sau, daca se poate, niste remedii naturale care sa functioneze.

Multumeschappy

Răspuns Câştigător
| HBK a răspuns:

Imediat ce cosul isi face aparitia aplica putina miere. Adauga si un plasture deasupra si mergi linistita la culcare. Sansele ca el sa dispara cand te vei trezi in urmatoare zi sunt foarte mari. La fel ca si in cazul pastei de dinti, hidrateaza foarte bine a doua zi fata si zona in care se afla cosul.Succes.

9 răspunsuri:
| freehugs a răspuns:

Zynerithappye f bun...cauta-l in farmacii
Mama de nu am scris cuvantul asta pe site de nu stiu cate orilaughing)

| laura23 a răspuns:

Eu am probleme cu acneeacrying Am fost la dermatolog si mi-a recomandat un gel de curatare a fetei, o crema hidratanta si o apa termala toate de la Avene si pot sa spun ca mi-au disparut cosurile in proportie de 70%happy

soothe
| soothe a răspuns:

La sectiunea Sanatate s-a discutat problema asta si se considera rezolvata! happy

| claudiu89 a răspuns:

Eu as zice mult mult sport, astfel incat sa transpiri, cand transpiri elimini toxinele si ce mai este adica si cosurile, si dupa aia o sauna. banuiesc ca nu-ti place ideea, ia-ti ceva creme minunelaughing

| Alexa_8596 a răspuns:

Pai du-te la dermatolog...Ar trebui sa iti dea ceva gel.Sau crema :p Sau ia`ti Zynerit :p Este in farmacii. Ii bun. happy Dinala mi-am luat si eu love struck Fundita?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O prietena de-a mea foloseste o crema flocinolon si cica ii buna

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu folosesc un tubulet albastru de la Oriflame, Pure skin cred ca se numeste dar nu stiu sigur, asa scrie pe el dar in fine. In gasesti in fiecare catalog de Oriflame si e foarte bun. happy Dai cu putin, se usuca cosul si dupa aia trece intr-un timp foarte scurt. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu folosesc skinoren 15% gel si pot sa-ti spun ca sint rezultate bune... succes! happy

| ralucutzzza14 a răspuns:

Pai eu mi-am cumparat Clin and Clear de la Nivea pentru cosuri negre exista si pentru cosuri normalebig grin