| vericika a întrebat:

Am o problema cu parulbig grin
am inceput sa folosesc lotiunea si samponul de la gerovital(impotriva caderii parului) dar miroase groaznic a petrol sau nu stiu ce o fii
si dupa ce ma spal imi miroase parul, nu miroase tare, dar eu sunt cam sensibila la mirosuri si mi se face rau
ce credeti e ca daca folosesc 2 sampoane in acelasi timp? adica dupa ce ma spal cu samponul tratament de la gerovital sa folosesc inca un sampon care miroase frumos?big grin

Răspuns Câştigător
| Lara_2227 a răspuns:

Da, partea naspa la produse impotriva caderii parului este ca au un miros respingator. eu folosesc o crema de par cu petrol si trebuie sa stau cu ea 2-3 ore. nu miroase chiar ingrozitor, dar si eu il simt, plus ca nu mi place sa ma aproapii de cineva si sa se simta miros de masina veche.

eu folosesc puzina zeama de lamaie. storc lamaie in palma si frec putin parul cu ea apoi clatesc cu apa calie. sucul de lamaie scoate tot tot mirosul, fara nicio urma, plus ca da stralucire parului.

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Spală-te cu șampon vitaminizant și un balsam.
Pa, pa.

| Lora a răspuns:

Pai tratamentul e tratament, iar samponul, balsamul, masca de par e spalatul banal pe care-l stim cu totii, normal ca trebuie sa te speli si cu sampon dupa ce ti-ai aplicat tratamentul

| Blackwoman27 a răspuns:

Normal ar trebui sa te speli si cu sampon