| TheoCookiesChocolate2013 a întrebat:

De ce credeti ca ne cade parul? Stiu ca mai multe fete au problema asta.Am facut masti cu ou, am fost multumita insa nu mi-a stopat caderea lui happy Mama mi-a cumparat o crema de la naturisti de la VivaNatura cu petrol dar nu prea a dat rezultate.Va rog spuneti-mi sampoane bune impotriva caderii parului,as vrea sa incerc Elseve,doar samponul, fara celalalte chestii. Oare ma va ajuta?happyMultumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Gabrielaa90 a răspuns:

Este vorba ca parul se regenereaza, se ''innoieste''.E ceva normal! Orienteaza-te spre niste vitamine( Nature's Bounty, Aspasia, Centrum, si altele), apoi incearca sa-ti faci niste masti cu ulei de masline si ulei de ricin. Daca iti este incomod, eu mai folosesc din comert masca de la Kallos, Dove si de la Balea cu cocos si lapte.Cam atat iti pot spune.

6 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

După baie, este normal să cadă între 80-şi 100 de fire! Părul se regenerează!

| Gabitzu246 a răspuns:

Ai vazut la animale cand vine anotimpul rece le cade parul nu? ei bine si la om este c-am aceeasi chestie, si nu va mai puneti prostiile alea de masti de ou castraveti si alte prostii.

| Ðσℓℓɴιηנα a răspuns:

Se numeste par de pisica tongue. Am o colega care are aceeasi problema.

| Jennny a răspuns:

De obicei datorita stresului

| alysshia a răspuns:

Si mie imi cadea parul deoarece il aveam prea lung. Acum l-am tuns si nu-mi mai cade.