| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema de mai mult timp. Am niste puncte negre si cosuri pe barbie de foarte mult timp, cosurile cred ca sunt in piele, nu au cap si sunt albe.Pur si simplu nu stiu cum sa scap de ele. De fiecare daca cand incerc sa le "storc" devin foarte urate, si marisad. precizez ca imi fac masti cu argila de mult timp si cosurile din celelalte zone au disparut, doar de cele de pe barbie nu pot. ma puteti ajuta? multumesc.

2 răspunsuri:
| Raluu a răspuns:

Ai incercat cu ceai de musetel?happy masca din argila cu iaurthappy hidrateaza si te scapa de cosuri... iar chestia cu ceaiul de musetel... pui ceai de musetel fierbinte intr-o oala si pui fata in aburii aceiahappy si stai cam 10 min. apoi poti stoarce punctele negre.(asta e metoda naturista)
-metoda medicamentoasa: eu am folosit Zinerit si a functionat, insa am folosit si plasturii pentru cosuri de la Yves Rocher precum si lotiunea de la aceeasi firma, pe care am platit vreo 20 de lei maxim...
Daca nu merge, mergi la un dermatologhappy si el iti va da sfaturile potrivite:*
Bafta, te pup:*

| AdelinGrigorescu a răspuns:

Buna poate reusesti sa scapi de ele cu SKINOREN gel!