| IrinaAniri a întrebat:

Am o problema mare, cand fac sport ma inrosesc ingrozitor pe toata fata, mai ales vara. ce as putea sa folosesc? ma gandeam al pudra, dar eu nu sunt adepta machiajului de tip fond de ten, pudra blush, ca strica tenul astupand porii. alte sfaturi aveti? mai e cineva in situatia mea? stiti cum sa folositi pudra in asa fel incat sa nu afecteze tenul?

7 răspunsuri:
| afrodita3333 a răspuns:

Nu ai cum sa folosesti pudra in asa fel incat sa nu afecteze tenul.Nu prea ai ce sa faci, asa reactioneaza corpul tau la efort in plus nu e bine sa folosesti machiaj cand faci sport, eu zic sa o lasi asa pentru ca oricum roseala trece dupa ce te odihnesti putin si se vede chiar si prin fond de ten deci,...

| WeedGotMeCrazy a răspuns:

Si eu am problema asta, iti trece cand te obisnuiesti cu efortu in timp

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te gindi la pudra sau alt remediu al efectului. Cauta cauza. Probabil ai probleme de circulatie. Intreaba-ti medicul de familie. Va sti unde sa te indrume.

| AngelHugz a răspuns:

Hei tuturor happy

| xBebee a răspuns:

Heii.
Poate este din cauza ca nu te-ai obisnuit inca cu efortul si de aceea sangele circula mult prea repede.Si eu ma insosesc.
Imi dau cu putina apa pe fata inainte, am grija sa consum multe lichide si apoi imi dau cu apa si dupa.Ma sterg usor cu prosopul su dupa ce aleg ma plimb, nu ma asez direct.

Problema ar putea venii de la inima, consulta cat mai repede un medic cardiolog pentru niste teste specifice.

Bafta si sper sa nu te mai inrosesti. Funda/

| Uza a răspuns:

Vezi care e cauza prima data. Nu iti da cu pudra,fond de ten si alte tampenii pentru ca nu o sa ai un ten chiar placut,crede-ma,ce iti dai pe fata impreuna cu transpiratia o sa se produca un dezastru, mai bine nu.
Bea multa apa.
Ia-o mai incet daca esti incepatoare,nu te forta din prima rau. Incet incet corpul tau o sa se obisnuiasca cu efortul.
Majoritatea persoanelor de inrosesc dar nu exesiv,sunt unele persoane care asa sunt ele.
Daca vezi ca nu se reduce acea roseata fa un drum pana la medicul de familie si in continuare el o sa stie ce si cum stau lucrurile.
Daca si doctorul spune ca nu ai nimic, inseamna ca asa esti tu. Stai linistita, unele persoane se inrosesc doar cand stau, deci, mai rau.

| GirlonFire a răspuns:

Si eu pateam asa..bea apa mai multa..mai ales vara..incearca sa nu faci efort mult astfel incat sa obosesti foarte tare..atunci chiar o sa te innrosesti..si o sa-ti apara niste pete pe fata..ai grija..trebuie sa te obisnuiesti cu sportul.