| Dia a întrebat:

Am o problemioara mica mai mare cu parul...Este ros, slab, si se murdareste la 2-3 zile. ok. deci eu vreau parul lung, dar nu stiu ce sa fac cu restul problemelor, adica: e ros, foarte ros: deci ar trebui sa-l tai, dar totusi il vreau lung sad, este ff. slab, si il vreau gros. acum cu faza ca se murdareste repede in fine, sarim peste.
Niste remedii pentru cele doua probleme? Sau si pentru a treia? big grin
Fundoi mare mare:*, multumesc tuturor.

3 răspunsuri:
| SchiZz20CMrecords a răspuns:

Dia...parerea mea e urmatoarea :
Incearca sa iti tai prima data firele alea roase deoarece iti va creste de 2 ori mai repede parul atunci. Daca nu il vei tunde va incetini cresterea si nu ai sa ajungi la un rezultat pe care ti-l doresti tu.
Incearca tratamente naturale pentru par.I´a 2 oua de casa si galbenusul amesteca-l cu 2 lingurinte de miere.Il pui pe par si stai cam o ora asa.In urma asta parul tau va fi foarte stralucitor si va prinde putere de la radacina.
Incearca sa faci tratamentul odata la 2 saptamani si o sa ai rezultate de neasteptat happy
Inainte de culcare piaptana-ti parul de 100 de ori pe fiecare parte.
Nu-l da cu placa o perioada!
Si incearca sa eviti fixativurile de par...
Daca indeplinesti condiitile astea de ti le-am scris eu iti spun din propia experienta ca vei avea un par sanatos frumos si lung.

| zuzunea a răspuns:

Daca este rar te-as sfatui sa il tai la acelasi nivel. apoi lasa-l sa creasca.Incerca ceva sampoane bune.nu "dove" sau ceva de genu asta.asa putea spune ca am fost in situatzia ta si am folosit "johnson baby " ajuta.e fooarte bun.acum am un par rezistent si fooarte stralucitor.succes.happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa tunzi partea roasa treptat prin filare. (ia firele de dedesubt si lasa mai lung firul deasupra). Sfatul meu ar fi: taiat jos tot ceea ce este deteriorat si apoi aplici tratamente ca sa-l cresti sanatos.