| PapushaCuSciplici a întrebat:

Am o mica problema, eu am parul lung, nu foarte lung totusi trece de umeri cu cativa cm, problema este ca parul meu este gras, si se murdareste foarte repede, adica imi fac baie si imediat se murdareste.

In fine, eu folosesc samponul head & shoulders este destul de bun pentru ca pe spatele shamponului scrie " anti - matreata, improspatre din citrice pentru scap si par gras. " Este noua formula cred scrie citrus fresh.

Daca imi puteti spune mai multe shampoane care sunt bune pentru par gras...

Si daca mai imi puteti spune ce inseama "anti - dandruff shampoo "

(P.S : am aproape 13 ani )

Multumesc
Funda.

Răspuns Câştigător
| Peachy a răspuns:

Sa iti spun un mic secret cu cat il speli mai des cu atat se ingrasa mai repede, ai grija si la alimentatie fereste-te de grasimi si prajeli in exces, cumpara un sampon anti-marteata de la plafar(are incrediente naturale care nu vor stresa parul foarte mult) incearca seara sa ti-l impletesti si ziua il desfaci, nu uita sa bei multa apa ca sa te hidratezi si odata cu tine si parulhappy

2 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Anti - dandruff inseamna anti-matreata si head & shoulders este cel mai dur sampon, adica daca asta nu te ajuta nu stiu ce sampon ar face-o... poate tu doar a impresia ca ti se ingrasa parul, poate nu e asa de grav.

| emag a răspuns:

Ai putea sa folosesti wash&go sau schauma, si parul meu se ingrasa destul de repede, am cateva "alergii la sampoane" acum folosesc un sampon cumparat din lidle, din gama Cien, e destul de bun, nu se mai ingrasa atat de repede, ma spal de doua ori pe saptamana