| Alexandra_Georgiana_1989 a întrebat:

Am o rochita din tafta crem cu o floare pe umar neagra si cordon negru. Oare se potrivesc o pereche de pantofi roz cu platforma crem? Mentionez ca, culoarea platformei este identica cu cea a rochitei

4 răspunsuri:
| Bubutita a răspuns:

Ar merge destul de bine.
Ar atrage atentia, si ar arata frumos.:*

| diavolitadulce a răspuns:

Daca pantofii arata oarecum delicat atunci da. Depinde si de croiala rochiei si de grosimea si marimea tocului. Niste imagini m-ar fi ajutat mai bine sa te sfatuiesc, dar din cate cred eu s-ar potrivi de minune in functie de ce mi-am imaginat eu happy O zi frumoasa!

| FlyingFox a răspuns:

Mie sincer nu prea imi place combinatia negru-crem-roz, dar acum depinde si de modelul rochiei si al pantofilor. S-ar putea sa fie ok.

| enjoy23life a răspuns:

Hei.
uite, eu cred ca merg bine impreuna. Se zice ca intr–o tinuta trebuie sa ai maxim trei culori predominante.
Tu ai creum de la rochita, floarea neagra si pantofii roz.
in plus, rozul si cremul au cam aceeasi tendinta de culoare, iar floarea neagra si cordonul echilibreaza compozitia.
eu cred ca se potrivesc de minune.