| christina94 a întrebat:

Am ochii albastrii si parul saten cu tente roscate ( tenul deschis). cum as putea sa ma machiez? Ce culori as putea sa folosesc pentru a imi pune in evidenta ochii? Multumesc ':* (video, poze >big grin

Răspuns Câştigător
5 răspunsuri:
| pixie17 a răspuns:

Hmm...cred ca ar trebui sa folosesti eyeliner pentru ati pune ochii in evidenta iar pe pleoapa un fard bej deschis mat.Insa daca este seara poate un roz trandafiriu. Uite un video despre aplicarea eyelinerului http://www.youtube.com/watch?v=rHIBlQCtgRc.Dar nu uita frumusetea naturala este cea mai apreciata.

| Rebe97 a răspuns:

Dupa parerea mea nu culoare te ajuta sa arati bine ci tipul de mechiaj de ex smokey eye ecc depinde de forma ochiului tau happy

| Luci009 a răspuns:

Dupa parerea mea nimic, t-ar sta mai bine asa, e doar parerea meabig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Galbenul ti-ar sta minunat, folosind contrastul vei scoate in evidenta ochii.