| catalina_2916 a întrebat:

Qm s m machiez daca am tenul deschis, ochii capriu si parul saten inchis? si c culori...

1 răspuns:
mlm
| mlm a răspuns:

In general pentru un ten deschis, ochi caprui culorile perfecte pentru machiaj sint:auriu, verde, mov si roz, incearca sa adopti metoda maghiajului in umbre, parerea mea este ca important este sa te simti tu frumoasa, atunci cand te machiezi si te vei uita in oglinda sa ti se para ca esti chiar cea mai frumoasa; Atentie nu folosi mult fond de ten, daca se poate nu folosi mai deloc, in loc de rujuri, foloseste glosul, incearca sa nu iti faci un machiaj strident, pentru a te scoate prea tare in evidenta.Succes.