| MirrorFloor a întrebat:

Am parul castaniu si m-am vopsit cu cel mai deschis blond dar a iesit culoarea caramelului.Dar inainte sa ma vopsesc imi deschideam parul cu ceai de musetel.Nu sunt multumita de ce culoare a iesit si as vrea sa mi-l mai deschid sa fie mai galben.Cu ce as putea? Ar fi o idee buna ceaiul acela? Dau funda

1 răspuns:
| PsihopedagogCristinaM a răspuns:

Nu o sa iti iasa niciodata parul blond daca nu te decolorezi.
Ca sa ti se mai deschida parul, iti recomand sa te speli cu sampoane anti-matreata( head and shoulders) care contin un ingredient care dechide parul, sa stai in soare deoarece soarele decoloreaza si sa ai rabdare, cu timpul, oxidantul din vopsea o sa mai lucreze si o sa il mai decoloreze.

Iti spun din experienta ca, dupa ce mi-am facut un balayage, nu mi-a placut iar decoorarea a fost de 1 nuanta maxim, acum dupa 3 luni este un roscat super deschis la fel cum au fetele nordice.

good luck!