| Dixygirl a întrebat:

Am parul de lungime medie e des si as vrea idei cum as putea sa-l prind/aranjez!
Dau funda si vreau raspunsuri dezvoltate, chiar nu mai am idei cum sa-l prind
Multmesc mult:*

4 răspunsuri:
| lunarwolf a răspuns:

Daca e lung si nu are forma, pur si simplu o 'cascada' lunga si dreapta, ti-l poti face in scari si fila. Asta ca sa arate mai bine.
Referitor la coafuri...sunt foarte multe alternative. :)
De exemplu,o data il poti ondula si prinde in doua codite cu cate o fundita [pentru un look mai girlie] apoi iti pui o bentita,sau poti prinde partea de sus la spate cu o agrafa in forma de trandafir mai mare [gasesti la Meli Melo si o sa ai un aer exotic]. O coada la spate,prinsa 'la intamplare' si doua suvite in fiecare parte lasate neglijent, apoi impletite arata super. :) Mai ales daca ai si suvite colorate. :)
Iti poti face carare intr-o parte si prinde-ti bretonul cu doua agrafe colorate sau tot carare intr-o parte si iti faci un coc la spate. Ar arata bine si un spic de grau sau o bentita din par impletit. :)
Ti-l poti indrepta si il tapezi. O sa arati mai 'emo'.
Sunt multe feluri de a-ti aranja parul.
Uite aici niste site-uri, care sper sa te ajute :
http://www.beatfactor.ro/......-71450-l-1
http://www.feminis.ro/......-sexy-2383
http://www.divahair.ro/15-22_ani/6_variante_de_coafuri_rapide_pentru_scoala

Pe-astea le-am gasit la raspunsurile unui utilizator pe TPU si mi s-au parut utile si interesante.:)
Spor la treaba si multa creativitate. :)

| Ayumha a răspuns:

Incerca coafuri cu impletituri, gen coafuri olandeze. Sau daca ai vazut filme de epoca cu cavaleri si părintese... te poti inspira de acolo. Eu ador sa imi fac parul diferit in fiecare zi, si ador sa il impletesc.

| StefyLoVy a răspuns:

Buna, e o solutie destul de usoar pai : e o prinzatoare mai speciala pe nume glamuret are peste 20 de moduri de ati prinde parul la telesoping e foarte scump dar poate costa si 10 lei sau 7 lei succes de gasit.Sau mai multe feluri succes ~!

| username75 a răspuns:

Si eu am parul foarte des si de lungime medie, insa ondulat (de la vopsit s-au mai redus din bucle).De obicei eu imi fac cararea intr-o parte, iar bretonul care e destul de lung mi se onduleaza intr-o parte cam cum se chinuie fetele cu parul drept sa il onduleze in club si il prind cu o clamita. In rest, liber. Poti sa iti dai bretonul (daca ai) sau cateva suvite de par pe spate si sa le prinzi cu o clama si sa lasi restul parului liber sau prins intr-o coada mai sus. Se poarta cozile in spic de grau. Potisa il prinzi cu un cleste mare. Ai putea sa iti iei betisoare chinezesti si sa iti prinzi parul cu ele. Ceva mai complicat, poti sa iti faci o carare intr-o parte si cu partea din fata gen "b retonul" sa faci un spic de grau spre spate, dar restul parului sa il ondulezi (daca il ai drept) ca sa capeti un aer mai de primavara. Deja devine prea cald ca sa stai sa il drepti.
Sper ca te-am ajutathappy