| LifeEndsWithADream a întrebat:

Am parul destul de inchis la culoare si as vrea sa imi fac suvite mov/albastre. Din cate am inteles, nuantatorul nu se va vedea pe parul inchis, doar daca este decolorat. Din moment ce este vorba doar despre cateva suvite, nu si tot parul, as incerca asta, dar mi frica ca imi va distruge parul. Si habar nu am cum vor arata suvitele dupa ce se duce nuantatorul. Vor fi albe/gri firele decolorate? iar in cazul in care folosesc vopsea normala, se va duce un timp? sau is va pierde doar din intensitate? Si vopseaua se poate folosi si fara decolorare, asa-i? Mersi aniticipat!

7 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Am avut si eu mai demult o suvita mov, bine la un moment dat a fost rosie apoi roz laughing problema e ca daca ti-ai decolorat parul asa ramane, poti scapa de el numai daca il tai. eu am parul saten mediu (nu ca la avatar) si dupa decolorare suvita era un blond deschis.
Pentru colorare am folosit o vopsea care continea si decolorant deca bine imi amintesc xxl colors de la schwarzkopf.

| simiy a răspuns:

Depinde de tipul tau de par cum va arata daca il vopsesti si depinde si de vopsea. Eu daca ma vopsesc cu Pallete xxxcolour m-i se decoloreaza si ramana culoarea mea naturala dupa cateva luni. Eu nu as merge pe decolorant pentru ca odata ce ti-ai decolorat parul nu mai revine la culoarea naturala.

| LifeEndsWithADream explică (pentru simiy):

Si vopseaua asta se poate gasi si in culoarea albastra sau mov?

| GeorgianaEuu a răspuns:

Poti folosi o vopsea, dar se va duce mai greu. Poti folosi spray si acesta se va duce dupa prima spalare.In acest mod iti poti face suvite de diferite culori in fiecare zi, asortandu-te cu imbraamintea(parerea mea big grin)

| LifeEndsWithADream explică (pentru GeorgianaEuu):

Mersi, dar nu cred ca o sa folosesc spay. Am incercat odata in clasele mici, argintiu, de helloween laughing, si stiu ca imi era foarte lipicios si intarit parul, deci nu. happy dar again, mersi! big grin

| GeorgianaEuu a răspuns (pentru LifeEndsWithADream):

Eu am incercat un mov si nu era lipicios.Depinde de ce spray folosesti. Oricum e alegerea ta big grin

| GeooSiAtat a răspuns:

Heiibatting eyelashes...Din moment ce ai parul inchis la culoare degeaba te faci cu nuantator sau spray pentru ca nu o sa se vada.Iti spun sincer ca si eu m-am decolorat si mi-am cam ars parul. Daca te decolorezi depinde de cat timp tii decolorantul pe par...mie mi-au iesit suvitele blonde.big grin
Si daca vrei sa iti faci suvite albastre poti incerca cu albastru de metil, ca sa nu folosesti vopsea sa iti deteriorezi parul si mai raupuppy dog eyes.
Albastru de metil il gasesti la orice farmacie cu 1.70 RON - 3 RON.
Pentru utilizare il poti amesteca cu putin sampon pentru aplicarea mai usoara(avand in vedere ca albastru de metil este cam lichid).Iti umezesti bine parul si incepi aplicarea, dupa ce ai stat vreo 5 minute cu albastrul de metil pe cap, daca ai acasa alta vopsea poti folosi stabilizatorul pentru fixarea mai buna a culorii. Sper ca te-am ajutat.:*****